BASKYTARA

 

Baskytara - takzvaně BASOVÁ kytara se od klasické kytary liší. Má pouze 4 struny (E, A, D, G), které jsou mnohem více tlustší, což vytváří basový efekt. Všechny struny mají o oktávu nižší kmitočty (jedna oktáva je 440 Hz). Má také mnohem delší krk a větší menzuru mezi jednotlivými pražci.

Basa tvrdí muziku a žádná pořádná kapela se bez basy neobejde.

Někdo tvrdí, že hra na basu je mnohem těžší - basa musí držet rytmus společně s bicími, to ano, ale pokud hrajete v amatérské kapele je basa (alespoň pro mě) velice pohodlná - struny jsou od sebe daleko (když sem začínal hrát na kytaru, tak jsem právě s tímto měl problémy - struny byly příliš těsně u sebe a často jsem zavadil o jinou strunu, než na kterou jsem chtěl drnknout) a také se nemusejí chytat těžké akordy. Na base se hrají pouhé tóny - akord je pouze na jedné struně.

Mezi nejlepší pa(ba)sáky podle mě patří: Flea z Red Hot Chili Peppers; Les Claypool z Primus; Fredrik Janáček z -123 minut; Zemánek z Wohnoutů; Tomáš Kopecký (dříve působící ve Walk Choc Ice); Matt Freeman z Rancid; Pája z Kapelární Elevace :-) !!!

 

zde je několik fotek mé baskytary (Jazz Bass - jedná se o kopii Fender):

 

     basa            basa            basa

 

 

 

 

NOVINKY TEXTY a BÁSNIČKY OBRÁZKY PROJEKT SNOB KONTAKT ODKAZY
enter enter enter enter enter enter enter

 

 

 

 

 

 

 

!!!POZOR!!! toto je konec stránky !!!POZOR!!!